Vyhľadávanie
0905 800 343, 0905 716 338

Ponuka lacných leteniek na Malorku

Malorka, Španielsko

Malorka

Najväčší zo súostrovia Baleárskych ostrovov a celkovo najväčší španielsky ostrov, ktorý leží v stredozemnom mori približne 200 kilometrov južne od Barcelony. Patrí medzi vyhľadávané európske turistické destinácie a ročne ho navštívia milióny dovolenkárov. Hlavným mestom je Palma de Mallorca, ktorá sa rozprestiera na južnom pobreží v zátoke paliem. Nachádza sa tu miestny prístav s luxusnými jachtami a dominanta mesta – gotická katedrála z 13. storočia La Seu. Medzi vyhľadávané miesta patrí aj kráľovský palác, pôvodne sídlo maurských vezírov Almudainas, park De la Mar na pobreží, zámok Castell de Bellver a najväčšie námestie Plaza Espana. Celkovú atmosféru dotvárajú úzke uličky s obchodíkmi a námestíčka v historickom centre. V okolí nájdete aj najkrajšie piesočnaté pláže na ostrove.

Podnebie je stredomorské prímorské, ktoré sa vyznačuje teplými a suchými letami s priemernou najvyššou teplotou do 29,8 °C v mesiacoch júl a august. Zimy bývajú mierne s minimom zrážok a najnižšími teplotami okolo 8 °C.

Španielsko je členom Európskej únie a Shengenského priestoru, v rámci ktorého sa uplatňuje voľný pohyb osôb. Pre vstup do krajiny teda nepotrebujete žiadne víza a postačí vám len platný občiansky preukaz.


Letecké spojenia zo Slovenska:
Bratislava - Malorka (Španielsko) – letecká spoločnosť Ryanair

Letecké spojenia s okolitých letísk:
Na Malorku je možné pohodlne letieť aj z blízkej Viedni (Air Berlin, Fly Niki, Austrian Airlines, Eurowings), Budapešti (Wizzair), Prahy (ČSA, Smartwings, Travel Service), alebo Krakova (Ryanair).

Letisko na Malorke

Pri letoch na Malorku priletíte na medzinárodne letisko Palma de Mallorca, ktoré je zároveň aj jediným na ostrove.

Letisko Palma de Mallorca

Medzinárodné letisko Palma de Mallorca sa nachádza 8 kilometrov východne od mesta Palma. Každoročne ním prejde viac ako 23 miliónov cestujúcich, vďaka čomu sa radí medzi najvyťaženejšie španielske letiská. Dopravné napojenie zabezpečuje blízka diaľnica Ma-19 a do centra mesta, konkrétne na námestie Plaza Espana sa dostanete napr. autobusom č.1. Spoje premávajú v priemere každých 15 minút a jednosmerný lístok vyjde na 3 €. Na letisku sú k dispozícii aj všetky známe požičovne automobilov a samozrejmosťou sú aj miestne taxislužby.

Webová stránka letiska: www.aena.es


Výhodné letenky do TOP destinácií

EURÓPA

SVET

LONDÝN Veľká Británia NEW YORK USA
BARCELONA Španielsko DUBAJ Spojené arabské emiráty
PARÍŽ Francúzsko BANGKOK Thajsko
RÍM Taliansko SYDNEY Austrália
ATÉNY Grécko MIAMI USA
BRUSEL Belgicko TOKIO Japonsko
ISTANBUL Turecko
MALORKA Španielsko
BERLÍN Nemecko

Hotel / Destinácia
Deň príchodu
S
Deň odchodu
S
Vybavenie

Špeciálne ponukyStravaKrajina
Odchod:
S
Návrat:
S
Dlžka pobytu
Ubytovanie

Doprava

Odlet z letiska

Mailinglist

Sem napíšte Váš e-mail a my Vám budeme zasielať aktuálne ponuky Last Minute.
S H
S H
Cestujúci
Typ letenky

Ak nenájdete letenku podľa Vašich predstáv, obráťte sa na nášho agenta.