Vyhľadávanie
0905 800 343, 0905 716 338

Ponuka lacných leteniek do tureckého Istanbulu

Istanbul - Turecko

Istanbul

Mesto historicky známe aj ako Konštantínopol alebo Byzantion, ktoré sa rozprestiera na hranici Európy a Ázie. V súčasnosti je Istanbul najväčším tureckým mestom a významným obchodným centrom. Stredom sa tiahnuca Bosporská úžina ho rozdeľuje na ázijskú a európsku časť, ktorá je historicky staršia a môžete tu vidieť napríklad slávny Chrám Božej Múdrosti Hagia Sofiu, sultánov palác Topkapi, Modrú mešitu, palác Dolmabahçe na brehu Bosporu, Sulejmanovu mešitu alebo najstaršiu zachovanú stavbu v meste – Konštantínov stĺp. Na svoje si tu prídu aj milovníci pouličných trhov, a to návštevou Veľkého bazáru, tradičného osmanského trhu nachádzajúceho sa v historickom centre. Pri návšteve Istanbulu určite netreba zabudnúť vyskúšať ani miestny kebab, tradičnú pochúťku lokum alebo typický turecký čierny čaj.

Istanbul sa nachádza v prechodnom klimatickom pásme, kedy počasie ovplyvňuje nielen stredomorské, ale aj vlhké subtropické a oceánske podnebie. Počas letných mesiacov jún – august dosahujú priemerné denné teploty 27 °C.

Občania SR pri cestách do Turecka za účelom turistiky, ktoré nepresiahnu 90 dní pobytu v rámci 180 dní môžu od 23. augusta 2013 cestovať bez víz. Podmienkou je mať cestovný pas, ktorého platnosť musí byť pri vstupe do krajiny minimálne ešte 5 mesiacov. Pre viac informácií odporúčame navštíviť stránky ministerstva zahraničných vecí.

Letecké spojenia zo Slovenska:
Košice – Istanbul Atatürk (4x týždenne) – letecká spoločnosť Turkish Airlines

Letecké spojenia s okolitých letísk:
Do Istanbulu je možné letieť priamo alebo s prestupom z letísk vo Viedni (napr. Turkish Airlines, Pegasus), Budapešti (napr. Wizzair, Turkish Airlines, Pegasus), alebo v Prahe (napr. (Turkish Airlines, Pegasus).

Letiská v Istanbule

Pri Istanbule sa v súčasnosti nachádzajú dve medzinárodné letiská – Istanbul Atatürk a menšie Letisko Sabiha Gökçen.

Letisko Istanbul Atatürk

Hlavným istanbulským letiskom je Istanbul Atatürk, ktorý sa nachádza 24 kilometrov západne v európskej časti mesta. Svoju domovskú základňu tu má turecký národný letecký dopravca Turkish Airlines. Do centra mesta sa z letiska pohodlne dostanete buď červenou linkou metra M1A (konečná stanica metra Aksaray) alebo niektorou z autobusových liniek, napr. TH-1, na konečnú stanicu Taksim.
Samozrejmosťou sú aj taxislužby, shuttle busy a požičovne automobilov.

Webová stránka letiska: www.ataturkairport.com

Letisko Sabiha Gökçen

Letisko Sabiha Gökçen leží 35 kilometrov juhovýchodne na ázijskom území. Spojenie s Istanbulom zabezpečuje niekoľko autobusových liniek, ktorými sa môžete dostať na najbližšiu stanicu metra Kartal ružovej linky M4 autobus KM22, železničnú stanicu Pendik autobus 132H, alebo na stanicu Taksim autobusy HAVATAS Shuttle
Samozrejmosťou sú aj taxislužby, shuttle busy a požičovne automobilov.

Webová stránka letiska: www.sabihagokcen.aero


Výhodné letenky do TOP destinácií

EURÓPA

SVET

LONDÝN Veľká Británia NEW YORK USA
BARCELONA Španielsko DUBAJ Spojené arabské emiráty
PARÍŽ Francúzsko BANGKOK Thajsko
RÍM Taliansko SYDNEY Austrália
ATÉNY Grécko MIAMI USA
BRUSEL Belgicko TOKIO Japonsko
ISTANBUL Turecko
MALORKA Španielsko
BERLÍN Nemecko

Hotel / Destinácia
Deň príchodu
S
Deň odchodu
S
Vybavenie

Špeciálne ponukyStravaKrajina
Odchod:
S
Návrat:
S
Dlžka pobytu
Ubytovanie

Doprava

Odlet z letiska

Mailinglist

Sem napíšte Váš e-mail a my Vám budeme zasielať aktuálne ponuky Last Minute.
S H
S H
Cestujúci
Typ letenky

Ak nenájdete letenku podľa Vašich predstáv, obráťte sa na nášho agenta.