Vyhľadávanie
0905 800 343, 0905 716 338

Ponuka lacných leteniek do Tokia

Tokio, Japonsko

Tokio

Moderná svetová metropola, ktorá je hlavným mestom Japonska a svoje sídlo tu má aj japonský cisár. Spolu so svojimi predmestiami a okolitými mestami tvorí najväčšiu metropolitnú oblasť sveta – Veľké Tokio, v ktorej žije celkovo 37 miliónov obyvateľov. Nájdete tu bohatú históriu a tradičnú japonskú architektúru, ktorá sa prelína s moderným svetom v podobe mrakodrapov, všadeprítomných neónov a ďalších výdobytkov techniky. Navštíviť sa určite oplatí jeden z najznámejších šintoistických chrámov Asakusa Jinja, sídlo japonského cisára Kyōkyo, najstarší tokijský chrám s pagodou Sensō-Ji, budovu spoločnosti SONY s atrakciami, miestne parky a záhrady alebo niektorú z mnohých vyhliadkových plošín v meste, napríklad 333 metrov vysokú Tokijskú vežu alebo Tokyo City View. Medzi miestne špeciality patrí sushi, japonský zelený čaj a ryžová pálenka saké.

Podnebie je vlhké subtropické, pre ktoré sú typické teplé, vlhké letá s priemernými teplotami počas mesiacov júl a august na úrovni 29 – 31 °C. Zimy bývajú mierne s minimom zrážok.

Na základe bilaterálnej dohody medzi Japonskom a Slovenskou republikou nepotrebujete pri ceste do Japonska za účelom turistiky do 90 dní žiadne víza. Postačí vám len platný cestovný pas. Pre viac informácií odporúčame navštíviť stránky ministerstva zahraničných vecí.


Letecké spojenia:
Do Tokia môžete letieť priamo alebo s prestupom z letísk vo Viedni (napr. Austrian, AirBerlin, Eva Air), Budapešti (napr. Turkish Airlines, Emirates, Aeroflot), Prahe (napr. United Airlines, Finnair, Aeroflot), Košiciach (Turkish Airlines, LOT, Austrian), alebo v Krakove (napr. Lufthansa, Air Berlin, Iberia).

Letiská v Tokiu

V oblasti Tokia sa nachádzajú medzinárodné letiská Haneda a Narita.

Letisko Haneda

Najrušnejšie tokijské letisko Haneda leží 14 kilometrov južne od tejto japonskej metropoly. Za uplynulý rok nim prešlo vyše 75 miliónov cestujúcich čo ho radí na 5. miesto vo svete. Z letiska sa najrýchlejšie dostanete vlakmi Tokyo-Monorail na stanicu Hamamatsucho, alebo vlakmi Keikyu na stanicu Yokohama a stanicu Shinagawa. Stanice vlakov sa nachádzajú v oboch letiskových termináloch T1 a T2. Samozrejmosťou sú aj autobusové linky spoločností Airport Limousine Bus a Keikyu Bus, taxíky a požičovne automobilov.

Webová stránka letiska: www.tokyo-airport-bldg.co.jp


Letisko Narita

Druhé medzinárodné letisko Tokyo-Narita sa nachádza približne 60 kilometrov východne. V súčasnosti sa skladá z troch letiskových terminálov – T1, T2 a novootvoreného T3, ktorý slúži nízko-nákladovým dopravcom. Doprava z letiska je zabezpečená vlakmi Narita Express alebo Narita Skyaccess na stanicu Tokyo Station, prípadne na stanicu Hamamatsucho Station, odkiaľ sa je možné rýchlo dopraviť aj na druhé tokijské letisko Haneda. Medzi mestom a letiskom premávajú taktiež autobusy spoločností Airport Limousine Bus, Keisei Bus a Chiba Kotsu.

Webová stránka letiska: www.narita-airport.jp


Výhodné letenky do TOP destinácií

EURÓPA

SVET

LONDÝN Veľká Británia NEW YORK USA
BARCELONA Španielsko DUBAJ Spojené arabské emiráty
PARÍŽ Francúzsko BANGKOK Thajsko
RÍM Taliansko SYDNEY Austrália
ATÉNY Grécko MIAMI USA
BRUSEL Belgicko TOKIO Japonsko
ISTANBUL Turecko
MALORKA Španielsko
BERLÍN Nemecko

Hotel / Destinácia
Deň príchodu
S
Deň odchodu
S
Vybavenie

Špeciálne ponukyStravaKrajina
Odchod:
S
Návrat:
S
Dlžka pobytu
Ubytovanie

Doprava

Odlet z letiska

Mailinglist

Sem napíšte Váš e-mail a my Vám budeme zasielať aktuálne ponuky Last Minute.
S H
S H
Cestujúci
Typ letenky

Ak nenájdete letenku podľa Vašich predstáv, obráťte sa na nášho agenta.