Vyhľadávanie
0905 800 343, 0905 716 338

Ponuka lacných leteniek do Berlína

Berlín, Nemecko

Berlín

Mesto na rieke Spréva, ktoré bolo dlhé roky rozdelené na západnú a východnú časť. Hlavným mestom Spolkovej republiky Nemecko sa opätovne stalo po páde železnej opony a následnom zjednotení krajiny v roku 1991. V súčasnosti je Berlín s vyše 3,5 miliónmi obyvateľov druhým najväčším mestom Európskej únie a vyhľadávaným centrom zábavy, kultúry a historických pamiatok. Jedným z najznámejších symbolov Berlína je Brandenburská brána, ktorá sa nachádza v strede mesta pri známej historickej ulici Unter den Linden – Pod lipami a neďaleko budovy ríšskeho snemu Reichstag. Po celom meste ešte aj dnes nájdete pozostatky 165 kilometrov dlhého Berlínskeho múru, ktorý mesto po dlhé desaťročia rozdeľoval. Navštíviť odporúčame aj vyhliadkovú plošinu vo výške 203 metrov, ktorá sa nachádza v ďalšej dominante mesta – 368 metrov vysokej Berlínskej televíznej veži, a vďaka ktorej budete mať celý Berlín ako na dlani.

Berlín sa nachádza v miernom kontinentálnom pásme s najvyššími priemernými teplotami pohybujúcimi sa okolo 24 °C počas letných mesiacov júl a august. Zimy sú zväčša chladné s teplotami okolo 2 °C.

Nemecko je členom Európskej únie a Schengenského priestoru, v rámci ktorého sa uplatňuje voľný pohyb osôb. Pre vstup do krajiny teda nepotrebujete žiadne víza a postačí vám len platný občiansky preukaz.


Letecké spojenia zo Slovenska:
Bratislava - Berlín (4x týždenne) – letecká spoločnosť Ryanair

Letecké spojenia s okolitých letísk:
Na Malorku je možné pohodlne letieť aj z blízkej Viedni (Air Berlin, Austrian Airlines, Eurowings), Budapešti (Easyjet, Ryanair), Prahy (ČSA), alebo Krakova (Air Berlin).

Letiská v Berlíne

V okolí Berlína sa nachádzajú medzinárodné letiská Tegel a Schönefeld.

Letisko Tegel

V súčasnosti hlavné berlínske letisko Tegel sa nachádza 8 kilometrov severozápadne od centra mesta. V rámci Nemecka patrí medzi najrušnejšie a svoju základňu tu má aj letecká spoločnosť Air Berlin. Letisko sa skladá celkovo z 5 terminálov (mapa).
Najbližšia železničná stanica Berlin Jungfernheide je vzdialená len 8 minút jazdy autobusom č. X9 a na hlavnú stanicu Berlin Hauptbahnhof sa najrýchlejšie dostanete autobusovou linkou TXL.
Na letisku sú k dispozícii aj všetky známe požičovne automobilov a samozrejmosťou sú aj miestne taxislužby.

Webová stránka letiska: www.berlin-airport.de


Letisko Schönefeld

Druhé berlínske letisko Schönefeld leží približne 18 kilometrov juhovýchodne a pozostáva zo štyroch terminálov (mapa).
V jeho tesnej blízkosti sa dnes buduje nové letisko Berlin Brandenburg, ktoré od roku 2018 postupne nahradí obe súčasné berlínske letiská. Zo železničnej stanice na letisku premávajú v pravidelných intervaloch do centra mesta na Berlin Hauptbahnhof regionálne vlaky RB14 a RE7 a vlaky berlínskej rýchlodráhy S7 a S9.
Na letisku sú k dispozícii aj všetky známe požičovne automobilov a samozrejmosťou sú aj miestne taxislužby.

Webová stránka letiska: www.berlin-airport.de


Výhodné letenky do TOP destinácií

EURÓPA

SVET

LONDÝN Veľká Británia NEW YORK USA
BARCELONA Španielsko DUBAJ Spojené arabské emiráty
PARÍŽ Francúzsko BANGKOK Thajsko
RÍM Taliansko SYDNEY Austrália
ATÉNY Grécko MIAMI USA
BRUSEL Belgicko TOKIO Japonsko
ISTANBUL Turecko
MALORKA Španielsko
BERLÍN Nemecko

Hotel / Destinácia
Deň príchodu
S
Deň odchodu
S
Vybavenie

Špeciálne ponukyStravaKrajina
Odchod:
S
Návrat:
S
Dlžka pobytu
Ubytovanie

Doprava

Odlet z letiska

Mailinglist

Sem napíšte Váš e-mail a my Vám budeme zasielať aktuálne ponuky Last Minute.
S H
S H
Cestujúci
Typ letenky

Ak nenájdete letenku podľa Vašich predstáv, obráťte sa na nášho agenta.