Vyhľadávanie
0905 800 343, 0905 716 338

Ponuka lacných leteniek do Dubaja

Dubaj

DUBAJ

Mesto ležiace na Arabskom polostrove na pobreží Perzského zálivu. V súčasnosti patrí medzi najľudnatejšie a najrýchlejšie rastúce mestá v Spojených arabských emirátoch. V posledných rokoch sa stal obľúbenou turistickou destináciou, ktorá láka nielen nekonečnými plážami s bielym pieskom a priezračným morom, ale takisto aj prepychom, ktorý je možné vidieť na každom rohu. Po celom pobreží sa nachádzajú luxusné hotely, medzi ktoré patrí aj svetovo najznámejší 7 hviezdičkový hotel Burj Al Arab v tvare plachetnice. Rovnako tak lákajú aj umelé ostrovy v tvare paliem, moderná štvrť plná mrakodrapov s najvyššou budovou sveta – 828 metrov vysokou Burj Khalifa, ale aj historické jadro Deira s miestnymi trhoviskami a po celom Dubaji prítomné obchodné centrá, napr. najväčšie na svete Dubai Mall, ktorého súčasťou je aj krytá zjazdovka.

Podnebie v Dubaji je tropické púštne. Letá sú preto extrémne horúce, keď priemerná teplota v auguste dosahuje až 41,3 °C. Väčšina dní v roku je slnečných a zrážky počas zimných mesiacov, najchladnejším z nich je január „len“ s 24 °C.

Vízová povinnosť do Spojených arabských emirátov bola obojstranne zrušená 7. mája 2015. Držitelia európskych cestovných pasov sa môžu na území emirátov zdržať maximálne 90 dní počas akéhokoľvek obdobia 180 dní a platnosť cestovného dokladu musí byť minimálne 6 mesiacov. Pre viac informácií odporúčame navštíviť stránky Ministerstva zahraničných vecí SR.


Letecké spojenia zo Slovenska:
Bratislava – Dubaj (3x týždenne) – letecká spoločnosť flyDunai

Letecké spojenia z okolitých letísk:
Do Dubaja je možné pohodlne letieť aj z blízkej Viedne (Emirates), Budapešti (Emirates, Wizzair), Ostravy (Smartwings), alebo Prahy (Emirates, Smartwings, flyDubai).

Letiská v Dubaji

Pri letoch do Dubaja je možné využiť hlavné letisko Dubai International, na ktoré sa pravidelne lieta aj z Bratislavy alebo nové letisko Al Maktoum, známe aj ako Dubai World Central.

Letisko Dubai International

Dubai International sa od centra nachádza necelých 5 kilometrov a v súčasnosti patrí medzi najvyťaženejšie letiská sveta (3. miesto v počte prepravených cestujúcich za rok 2015). Letisko je napojené na moderný systém metra (červená linka), ktorého stanice sa nachádzajú v termináloch 1 a 3. Automatizované vlaky premávajú v intervale kratšom ako 5 minút. Okrem toho je možné z nástupísk, ktoré sa nachádzajú pred všetkými troma letiskovými terminálmi využiť aj miestnu autobusovú dopravu.

Webová stránka letiska: www.dubaiairports.ae

Letisko Al Maktoum (Dubai World Central)

Letisko Al Maktoum bolo otvorené v roku 2010 a od centra Dubaja je vzdialené 37 kilometrov. V súčasnosti sem pravidelne lietajú prevažne nízko-nákladové letecké spoločnosti, napr. Wizzair alebo niektoré linky flyDubai. Dopravu do Dubaja zabezpečujú autobusy číslo F55, ktorými sa dostanete na stanicu metra Ibn Battuta a odtiaľ už pohodlne ďalej do mesta. Mimo prevádzkových hodín metra premáva z letiska autobus F55A na autobusovú stanicu Satwa Bus Station.

Webová stránka letiska: www.dubaiairports.ae


Výhodné letenky do TOP destinácií

EURÓPA

SVET

LONDÝN Veľká Británia NEW YORK USA
BARCELONA Španielsko DUBAJ Spojené arabské emiráty
PARÍŽ Francúzsko BANGKOK Thajsko
RÍM Taliansko SYDNEY Austrália
ATÉNY Grécko MIAMI USA
BRUSEL Belgicko TOKIO Japonsko
ISTANBUL Turecko
MALORKA Španielsko
BERLÍN Nemecko

Hotel / Destinácia
Deň príchodu
S
Deň odchodu
S
Vybavenie

Špeciálne ponukyStravaKrajina
Odchod:
S
Návrat:
S
Dlžka pobytu
Ubytovanie

Doprava

Odlet z letiska

Mailinglist

Sem napíšte Váš e-mail a my Vám budeme zasielať aktuálne ponuky Last Minute.
S H
S H
Cestujúci
Typ letenky

Ak nenájdete letenku podľa Vašich predstáv, obráťte sa na nášho agenta.