Vyhľadávanie
0905 800 343, 0905 716 338

Ponuka lacných leteniek do Bruselu

Brusel

BRUSEL

Najväčšie belgické mesto, ktoré je nielen hlavným mestom Belgického kráľovstva, ale vďaka skutočnosti, že v ňom sídlia mnohé európske inštitúcie je aj neoficiálnym hlavným mestom Európskej únie. Svoje sídlo tu má aj Severoatlantická aliancia NATO a Brusel je tak vo svete oprávnene považovaný nielen za rušné ekonomické, ale aj dôležité politické centrum. Medzi pamätihodnosti a atrakcie, ktoré by ste určite nemali vynechať patrí historické námestie Grand Place s gotickou radnicou, socha cikajúceho chlapčeka, kráľovský palác s priľahlým parkom, triumfálny oblúk, katedrála sv. Michala alebo Atómium a neďaleká Mini Europa – park, v ktorom nájdete miniatúrne repliky slávnych európskych pamiatok a atrakcií. Pobyt v Bruseli si môžete osladiť v niektorej z miestnych čokoládovní, ktorými je mesto priam posiate alebo ochutnaním tradičných bruselských vaflí.

Počasie v Bruseli je ovplyvňované severoatlantickým prúdením. Teploty sú preto počas celého roka miernejšie s dostatkom zrážok. Najteplejšími mesiacmi sú júl a august, kedy sa priemerná teplota vyšplhá na 23 °C.

Belgicko je členom Európskej únie a Shengenského priestoru, v rámci ktorého sa uplatňuje voľný pohyb osôb. Pre vstup do krajiny teda nepotrebujete žiadne víza a postačí vám len platný občiansky preukaz.


Letecké spojenia zo Slovenska:
Bratislava – Brusel Charleroi (4x týždenne) – letecká spoločnosť Ryanair

Letecké spojenia z okolitých letísk:
Do Bruselu je možné pohodlne letieť aj z blízkej Viedne (Austrian Airlines, Brussels Airlines), Budapešti (Brussels Airlines, Ryanair), Krakowa (Brussels Airlines, Ryanair), alebo Prahy (CSA, Brussels Airlines, Ryanair).

Letiská v Bruseli

V okolí Bruselu sa nachádzajú dve medzinárodné letiská – väčšie Zaventem, a menšie Charleroi, na ktoré sa pravidelne lieta z Bratislavy.

Letisko Zaventem

Hlavné bruselské letisko Zaventem sa nachádza 11 kilometrov severovýchodne od centra. Letisko je napojené na nultý diaľničný obchvat Bruselu a priamo na letisku sa nachádza aj železničná stanica. Vlaky z letiska premávajú niekoľkokrát denne na stanice Brussels - North a Brussels – South. Využiť je možné aj autobusové spoje, ktoré premávajú na stanicu Brussels – North (autobusy č. 272 a 471), NATO (č. 272, 471 a 620) alebo na stanicu metra ružovej linky 1 – Roodebeek (č. 359 a 659).

Webová stránka letiska: www.brusselsairport.be

Letisko Charleroi

Sekundárnym bruselským letiskom je Brusel Juh – Charleroi, nachádza sa 43 kilometrov južne v blízkosti diaľnice A15. Medzi letiskom a Bruselom (stanica Brussels South) premávajú počas dňa v intervale každých 30 minút autobusy Brussels City Shuttle. Za jednu cestu zaplatíte 14 € a lístky si môžete zakúpiť aj online na stránke dopravcu. Okrem autobusov je možné využiť aj vlaky z blízkej železničnej stanice, na ktorú sa dostanete letiskovými autobusmi.

Webová stránka letiska: www.charleroi-airport.com


Výhodné letenky do TOP destinácií

EURÓPA

SVET

LONDÝN Veľká Británia NEW YORK USA
BARCELONA Španielsko DUBAJ Spojené arabské emiráty
PARÍŽ Francúzsko BANGKOK Thajsko
RÍM Taliansko SYDNEY Austrália
ATÉNY Grécko MIAMI USA
BRUSEL Belgicko TOKIO Japonsko
ISTANBUL Turecko
MALORKA Španielsko
BERLÍN Nemecko

Hotel / Destinácia
Deň príchodu
S
Deň odchodu
S
Vybavenie

Špeciálne ponukyStravaKrajina
Odchod:
S
Návrat:
S
Dlžka pobytu
Ubytovanie

Doprava

Odlet z letiska

Mailinglist

Sem napíšte Váš e-mail a my Vám budeme zasielať aktuálne ponuky Last Minute.
S H
S H
Cestujúci
Typ letenky

Ak nenájdete letenku podľa Vašich predstáv, obráťte sa na nášho agenta.