Vyhľadávanie
0905 800 343, 0905 716 338

Ponuka lacných leteniek do Barcelony

Barcelona

BARCELONA

Najväčšie mesto Katalánska a druhé najväčšie v rámci Španielska. V súčasnosti dôležité obchodné a priemyselné mesto, ktoré preslávili nielen stovky významných historických pamiatok, múzeá, originálne architektonické stavby Antoniho Gaudího, miestne piesočnaté pláže, ale aj úspechy futbalového klubu FC Barcelona. Dlhoročným symbolom mesta je rozostavaná rímskokatolícka bazilika Sagrada Família, ktorej základný kameň bol poklepaný ešte v roku 1882. Pri návšteve však netreba vynechať ani Národné múzeum umenia alebo najrušnejšiu ulicu Las Ramblas, ktorá sa tiahne priamo srdcom mesta od námestia Plaza Catalunya smerom k prístavu a soche objaviteľa Ameriky – Krištofa Kolumba, neďaleko ktorej sa v prístave nachádza aj replika jeho lode Santa Marie. Povinnosťou každého fanúšika futbalu je zas návšteva slávneho štadiónu Camp Nou, ktorý patrí k najväčším v Európe. Neoddeliteľnou súčasťou Barcelony sú aj parky, napr. Parc Güell, Montjuïc alebo Parc de la Ciutadella. Celkovo zaberajú až 10 percent rozlohy tohto pobrežného mesta.

Podnebie je stredomorské prímorské, pre ktoré sú typické mierne zimy a teplé, suché letá. Miestne pláže si najlepšie užijete počas letných mesiacov jún – september, kedy priemerná teplota dosahuje až 29 °C.

Španielsko je členom Európskej únie a Shengenského priestoru, v rámci ktorého sa uplatňuje voľný pohyb osôb. Pre vstup do krajiny teda nepotrebujete žiadne víza a postačí vám len platný občiansky preukaz.


Letecké spojenia zo Slovenska:
Bratislava - Barcelona (Girona-Costa Brava) (2x týždenne) – letecká spoločnosť Ryanair

Letecké spojenia z okolitých letísk:
Do Barcelony je možné pohodlne letieť aj z blízkej Viedne (Air Berlin, Austrian, Vueling, Eurowings), Budapešti (Vueling, Ryanair, Wizz), Prahy (Vueling, CSA) alebo Krakova (Ryanair, Vueling).

Letiská v Barcelone

Pri letoch do Barcelony je možné využiť hlavné medzinárodné letisko El Prat alebo menšie letisko Girona – Costa Brava, na ktoré sa počas celého roka lieta pravidelne aj priamo zo Slovenska.

Letisko El Prat

Najväčším medzinárodným letiskom Barcelony je El Prat. S počtom takmer 40 miliónov cestujúcich ročne sa radí medzi najvyťaženejšie európske dopravné uzly. Nachádza sa približne 12 kilometrov juhovýchodne a do centra sa dostanete buď po diaľnici C-31, vlakom - linka R2 Sud (železničná zástavka sa nachádza pri letiskovom termináli T2 a vlaky premávajú v intervale 30 minút) alebo metrom - oranžová linka L9S. Vlaky metra premávajú v špičke každých 7 minút a stanice metra nájdete v obidvoch letiskových termináloch T1 a T2. Ďalej je možné využiť aj spoje niekoľkých autobusových liniek, napr. Aerobus A1 (terminál T1 – Plaza Catalunya) alebo Aerobus A2 (terminál T2 – Plaza Catalunya).

Webová stránka letiska: www.aeropuertobarcelona-elprat.com

Letisko Girona - Costa Brava

Letisko Girona – Costa Brava sa nachádza v blízkosti rovnomenného mesta. Vďaka svojej polohe obsluhuje hlavne vyhľadávanú oblasť Costa Brava, ale kvôli dobrému dopravnému napojeniu diaľnicou AP-7 na mesto Barcelona ho začali využívať aj niektoré nízko-nákladové a charterové letecké spoločnosti. Napriek vzdialenosti 92 kilometrov trvá cesta autobusom (stanica Barcelona Nord) len 1 hodinu a 10 minút. Odchody aj príchody autobusov sú prispôsobené letovému poriadku a lístky je možné zakúpiť priamo na mieste, jednosmerný stojí 16 € a spiatočný je možné zakúpiť za 25 €.

Webová stránka letiska: www.aena-aeropuertos.es


Výhodné letenky do TOP destinácií

EURÓPA

SVET

LONDÝN Veľká Británia NEW YORK USA
BARCELONA Španielsko DUBAJ Spojené arabské emiráty
PARÍŽ Francúzsko BANGKOK Thajsko
RÍM Taliansko SYDNEY Austrália
ATÉNY Grécko MIAMI USA
BRUSEL Belgicko TOKIO Japonsko
ISTANBUL Turecko
MALORKA Španielsko
BERLÍN Nemecko

Hotel / Destinácia
Deň príchodu
S
Deň odchodu
S
Vybavenie





Špeciálne ponuky



Strava



Krajina
Odchod:
S
Návrat:
S
Dlžka pobytu
Ubytovanie

Doprava

Odlet z letiska





Mailinglist

Sem napíšte Váš e-mail a my Vám budeme zasielať aktuálne ponuky Last Minute.




S H
S H
Cestujúci
Typ letenky

Ak nenájdete letenku podľa Vašich predstáv, obráťte sa na nášho agenta.