Vyhľadávanie
0905 800 343, 0905 716 338

Ponuka lacných leteniek do thajského Bangkoku

Bangkok - Thajsko

Bangkok

Hlavné mesto Thajského kráľovstva alebo aj „Mesto anjelov“ ako ho zvyknú nazývať domáci je s vyše ôsmimi miliónmi obyvateľov najľudnatejším mestom v krajine. Rozprestiera sa na brehoch rieky Chao Phraya v Thajskom zálive a vďaka vybudovanej sieti umelých kanálov sa Bangkok zvykne prezývať aj Benátkami orientu. V meste sa strieda tradičná ázijská architektúra s modernými mrakodrapmi a množstvom historických pamiatok so stovkami chrámov a palácov, medzi ktoré patrí napr. Kráľovský palác, chrám Wat Pho, najposvätnejší budhistický chrám Wat Phra Kaew alebo chrám úsvitu Wat Arun. Nezabudnuteľným zážitkom je aj nakupovanie na pouličných trhoviskách alebo slávnom plávajúcom trhu v štvrti Taling Chan, kde sa všetok obchod vykonáva na člnoch priamo na vode. Pri návšteve tohto čarovného mesta netreba zabudnúť ani na tradičnú thajskú kuchyňu, ktorá je považovaná za jednu z najlepších na svete.

Počasie v Bangkoku je počas celého roka ovplyvňované tropickým monzúnovým podnebím, vyznačujúcim sa len dvoma ročnými obdobiami – obdobím monzúnov (začiatok mája až koniec októbra) a obdobím sucha. Po väčšinu mesiacov sa priemerné najvyššie teploty držia nad úrovňou 32 °C.

Od 13. augusta 2011 sú občania SR pri vstupe na územie Thajského kráľovstva oslobodení od vízovej povinnosti na dobu najviac 30 dní. Preukázať sa musia cestovným pasom, ktorého platnosť musí byť v deň vstupu ešte minimálne 6 mesiacov. Pri opakovanom vstupe do krajiny platí, že súčet dní strávených v krajine nesmie presiahnuť 90 dní počas 6 mesiacov. Pre viac informácií odporúčame navštíviť stránky ministerstva zahraničných vecí.


Letecké spojenia:
Do Bangkoku je možné letieť priamo alebo s prestupom z letísk vo Viedni (napr. Austrian, Eva Air, Qatar Airways, Emirates), Budapešti (napr. Air Berlin, Etihad, Finnair, Thai Airways), Prahe (napr. Korean Airlines, KLM, Aeroflot), Košiciach (Austrian, LOT, Turkish Airlines), alebo v Krakove (napr. Lufthansa, LOT).

Letiská v Bangkoku

Bangkok obsluhujú dve medzinárodné letiská – hlavné letisko Suvarnabhumi a menšie Don Mueang.

Letisko Suvarnabhumi

Hlavnou vstupnou bránou do Bangkoku je medzinárodné letisko Suvarnabhumi, ktoré leží 25 kilometrov východne od centra tejto thajskej metropoly. Letisko ma vynikajúce cestné a železničné napojenie. Využiť je možné napr. vlaky Airport Rail Link, ktoré vzdialenosť medzi letiskom a železničnou stanicou Phaya Thai Station zvládnu za približne 30 minút alebo autobusové linky niekoľkých miestnych dopravcov.
V prípade, ak by ste sa potrebovali dostať na druhé medzinárodné letisko Don Mueang, postačí počkať na bezplatný shuttle bus.

Webová stránka letiska: www.suvarnabhumiairport.com

Letisko Don Mueang

Letisko Don Mueang sa nachádza na severnom predmestí Bangkoku. Otvorené bolo už v roku 1914 a patrí tak k najstarším na svete. V súčasnosti slúži prevažne nízko-nákladovým leteckým dopravcom z južnej a juhovýchodnej Ázie. Priamo pred letiskovým terminálom sa nachádza nástupište autobusov a v blízkosti aj železničná stanica Don Muang Railway Station.
K presunu na hlavné letisko Suvarnabhumi je možné využiť bezplatný shuttle bus.

Webová stránka letiska: www.donmueangairportthai.com


Výhodné letenky do TOP destinácií

EURÓPA

SVET

LONDÝN Veľká Británia NEW YORK USA
BARCELONA Španielsko DUBAJ Spojené arabské emiráty
PARÍŽ Francúzsko BANGKOK Thajsko
RÍM Taliansko SYDNEY Austrália
ATÉNY Grécko MIAMI USA
BRUSEL Belgicko TOKIO Japonsko
ISTANBUL Turecko
MALORKA Španielsko
BERLÍN Nemecko

Hotel / Destinácia
Deň príchodu
S
Deň odchodu
S
Vybavenie

Špeciálne ponukyStravaKrajina
Odchod:
S
Návrat:
S
Dlžka pobytu
Ubytovanie

Doprava

Odlet z letiska

Mailinglist

Sem napíšte Váš e-mail a my Vám budeme zasielať aktuálne ponuky Last Minute.
S H
S H
Cestujúci
Typ letenky

Ak nenájdete letenku podľa Vašich predstáv, obráťte sa na nášho agenta.