Vyhľadávanie
0905 800 343, 0905 716 338

Ponuka lacných leteniek do Miami

Miami, Florida

Miami

Svetoznáme mesto ležiace na pobreží Atlantiku v slnečnom štáte Florida. Toto dnes vyhľadávané turistické stredisko sa preslávilo hlavne svojimi nekonečne dlhými piesočnatými plážami, ktoré sú lemované kokosovými palmami. Najznámejšia – vyše 11 kilometrov dlhá pláž Miami Beach sa spolu so stovkami hotelových komplexov nachádza na samostatnom ostrove, ktorý je so zvyškom mesta spojený niekoľkými mostami. Súčasťou ostrova je taktiež slávna South Beach s budovami v štýle Art Deco a neutíchajúcim nočným životom. Samotné Miami je známe svojim moderným centrom, ale napríklad aj výletnými plavbami po Karibiku, ktoré sú organizované z miestneho prístavu. Mesto je taktiež vstupnou bránou do neďalekého Národného parku Everglades.

Podnebie je tropické monzúnové, pre ktoré sú typické horúce, vlhké letá a krátke, teplé zimy. Priemerné teploty počas mesiacov jún až september dosahujú 32 °C.

Vízová povinnosť do Spojených štátov amerických bola pre držiteľov európskych biometrických pasov zrušená 17. novembra 2008. Bezvízový program umožňuje cestujúcim z určených krajín cestovať do USA za účelom turistiky alebo služobnej cesty (nie práce) na dobu nepresahujúcu 90 dní. Podmienkou je vyplnenie elektronického formuláru cestovnej autorizácie ESTA, ktorej platnosť sú 2 roky. Pre viac informácií odporúčame navštíviť stránky ministerstva zahraničných vecí.


Letecké spojenia:
Letieť do Miami je možné priamo alebo s prestupom z letísk vo Viedni (napr. Austrian, Air Berlin, Turkish Airlines), Budapešti (napr. Qatar, Air France, British Airways, TAP Portugal), Prahe (napr. DUnited Airlines, Finnair, Aeroflot), Košiciach (Turkish Airlines, LOT, Austrian), alebo v Krakove (napr. Lufthansa, Air Berlin, Iberia).

Letiská v Miami

Pri letoch do Miami môžete priletieť na medzinárodné letisko Miami International alebo Fort Lauderdale – Hollywood.

Letisko Miami International

Miami International Airport sa nachádza približne 13 kilometrov severozápadne od centra Miami a v súčasnosti patrí medzi významné prestupové uzly pri letoch z Európy do destinácií v Severnej a Južnej Amerike. Doprava do mesta je zabezpečená zo stanice Miami Central Station, na ktorú priamo z letiska premáva bezplatný letiskový vlak MIA Mover. Z tejto stanice sa ďalej dostanete napríklad vlakmi metra, autobusmi Metrobus a Greyhound, taxíkmi alebo vlakmi Amtrak a Tri-Rail.

Webová stránka letiska: www.miami-airport.com


Letisko Fort Lauderdale – Hollywood International

Letisko Fort Lauderdale – Hollywood International je vzdialené od Miami 34 kilometrov severne. Lieta sa z neho prevažne do destinácií v Karibiku, Južnej Amerike a v rámci USA. Bezprostredne v jeho blízkosti sa nachádza prístav Port Everglades, z ktorého sú organizované výletné plavby. Do centra Fort Lauderdale, konkrétne na stanicu Broward Central Terminal sa poľahky dostanete autobusom č.1, do Miami zas premávajú vlaky Tri-Rail zo železničnej stanice Fort Lauderdale Airport Station nachádzajúcej sa pri letisku.

Webová stránka letiska: www.broward.org


Výhodné letenky do TOP destinácií

EURÓPA

SVET

LONDÝN Veľká Británia NEW YORK USA
BARCELONA Španielsko DUBAJ Spojené arabské emiráty
PARÍŽ Francúzsko BANGKOK Thajsko
RÍM Taliansko SYDNEY Austrália
ATÉNY Grécko MIAMI USA
BRUSEL Belgicko TOKIO Japonsko
ISTANBUL Turecko
MALORKA Španielsko
BERLÍN Nemecko

Hotel / Destinácia
Deň príchodu
S
Deň odchodu
S
Vybavenie

Špeciálne ponukyStravaKrajina
Odchod:
S
Návrat:
S
Dlžka pobytu
Ubytovanie

Doprava

Odlet z letiska

Mailinglist

Sem napíšte Váš e-mail a my Vám budeme zasielať aktuálne ponuky Last Minute.
S H
S H
Cestujúci
Typ letenky

Ak nenájdete letenku podľa Vašich predstáv, obráťte sa na nášho agenta.