Search
0905 800 343, 0905 716 338

Cheap flights to New York

New York

New York

Big Apple alebo mesto, ktoré nikdy nespí. Jedno z najznámejších miest sveta s charakteristickými mrakodrapmi, ktoré ovplyvňuje médiá, politiku, kultúru, umenie, ale aj módu po celom svete. New York sa celkovo skladá z piatich mestských častí, z ktorých najznámejšou je Manhattan, na ktorom sídlia mnohé významné finančné a politické inštitúcie. Vidieť tu môžete slávnu burzu na Wall Street, 541 metrov vysoký mrakodrap Svetového obchodného centra, Brooklynský most, impozantný Empire State Building, Rockefellerovo centrum, Madison Square Garden, najrušnejšie námestie Times Square alebo štvrte Chinatown a Little Italy. Vynechať samozrejme netreba ani plavbu na Liberty Island, na ktorom sa nachádza symbol Ameriky – Socha slobody, ktorá po desaťročia vítala milióny emigrantov z Európy. Po náročnom dni padne dobre prechádzka v Central Parku, kam pravidelne chodia oddychovať tisíce domácich Newyorčanov.

New York sa nachádza vo vlhkom subtropickom podnebí. Počasie je preto charakterizované teplými a vlhkými letami a miernymi zimami. Najvyššie priemerné teploty sú v mesiacoch júl a august, kedy dosahujú až 28,9 °C.

Vízová povinnosť do Spojených štátov amerických bola pre držiteľov európskych biometrických pasov zrušená 17. novembra 2008. Bezvízový program umožňuje cestujúcim z určených krajín cestovať do USA za účelom turistiky alebo služobnej cesty (nie práce) na dobu nepresahujúcu 90 dní. Podmienkou je vyplnenie elektronického formuláru cestovnej autorizácie ESTA, ktorej platnosť sú 2 roky. Pre viac informácií odporúčame navštíviť stránky ministerstva zahraničných vecí.


Letecké spojenia:
Do New Yorku je možné letieť priamo alebo s prestupom z letísk vo Viedni (napr. Austrian, Air Berlin, Turkish Airlines), Budapešti (napr. British Airways, LOT, Air France), Prahe (napr. Delta Airlines, Lufthansa, Aeroflot), Košiciach (Turkish Airlines, LOT, Austrian), alebo v Krakove (napr. Lufthansa, Air Berlin, LOT).

Letiská v New Yorku

V New Yorku sú tri medzinárodné letiská – hlavné letisko Johna F. Kennedyho a menšie letiská Newark Liberty a LaGuardia.

Letisko JFK

Hlavným newyorským letiskom je letisko Johna F. Kennedyho nachádzajúce sa 20 kilometrov juhovýchodne. V počte medzinárodných cestujúcich mu v rámci Spojených štátov patrí prvá priečka. Letisko sa skladá celkovo zo 6 terminálov, medzi ktorými premáva letiskový vlak AirTrain - mapa letiska.
Z letiska sa do mesta najrýchlejšie dostanete buď z Jamaica Station (červená linka), alebo z Howard Beach Station (zelená linka), na ktoré priamo spred letiskových terminálov premáva AirTrain. Okrem toho je možné využiť aj miestne taxislužby alebo autobusy.

Webová stránka letiska: www.panynj.gov

Letisko Newark Liberty

Letisko Newark Liberty sa nachádza v susednom štáte New Jersey, avšak vďaka svojej polohe len 24 kilometrov juhozápadne od Manhattanu je veľmi obľúbeným pre lety do New Yorku. Všetky tri letiskové terminály (A, B, C) sú medzi sebou prepojené letiskovým vlakom AirTrain - mapa letiska.
Na cestu do centra New Yorku je možné využiť napr. autobus Newark Liberty Airport Express, ktorý odchádza priamo spred letiskových terminálov a konečnú stanicu má na Port Authority Bus Terminal na rohu 8. Avenue a 40. Street, alebo vlaky New Jersey Transit zo železničnej stanice pri letisku smerujúce na Penn Station na Manhattane.

Webová stránka letiska: www.panynj.gov


Letisko LaGuardia

Najbližšie k centru je letisko LaGuardia, ktoré sa nachádza na severe v štvrti Queens. Počas pristávania zaujmú dych berúce výhľady na neďaleký Manhattan. Vo väčšej miere je využívané na lety v rámci USA a do Kanady. Medzi jednotlivými terminálmi (A, B, C a D) premávajú letiskové autobusy - mapa letiska.
Na dopravu do mesta slúži hneď niekoľko autobusových liniek, ktoré vás odvezú na najbližšiu stanicu metra Jackson Heights Station, alebo na železničnú stanicu Woodside.
Okrem toho je možné využiť aj miestne taxislužby a shuttle busy.

Webová stránka letiska: www.panynj.gov


Výhodné letenky do TOP destinácií

EURÓPA

SVET

LONDÝN Veľká Británia NEW YORK USA
BARCELONA Španielsko DUBAJ Spojené arabské emiráty
PARÍŽ Francúzsko BANGKOK Thajsko
RÍM Taliansko SYDNEY Austrália
ATÉNY Grécko MIAMI USA
BRUSEL Belgicko TOKIO Japonsko
ISTANBUL Turecko
MALORKA Španielsko
BERLÍN Nemecko

Hotel / Destination
Arrival
S
Departure
S
Equipment

Special offersDietCountry
Departure:
S
Return:
S
Length of stay
Accommodation

Transport

Odlet z letiska

Mailinglist

Write here your e-mail for getting Last Minute newsletters
S H
S H
Cestujúci
Typ letenky

Ak nenájdete letenku podľa Vašich predstáv, obráťte sa na nášho agenta.