Vyhledávání
0905 800 343, 0905 716 338

Ponuka levných letenek do Říma

Rím

RÍM

Mesto na rieke Tiber, ktoré sa vďaka svojej bohatej histórii zvykne nazývať aj večným mestom a v dnešnej dobe je hlavným mestom Talianska. Každoročne sem prídu milióny turistov obdivovať majstrovské diela rímskej architektúry a umenia, ktoré je možné vidieť skoro na každom kroku. Slávne rímske Koloseum, Panteón, Fontána di Trevi, Forum Romanum, Španielske námestie alebo niektoré z vychýrených rímskych múzeí s dielami od Belliniho, Rubensa a Botticelliho. Priam v srdci mesta sa nachádza aj najmenší štát sveta Vatikán s námestím a bazilikou sv. Petra a Sixtínskou kaplnkou so slávnymi freskami Michelangela. Väčšina pamiatok sa nachádza v centre mesta, čo znamená, že na presun medzi nimi nie je nutné používať verejnú dopravu.

Počasie v Ríme je ovplyvňované miernym stredomorským podnebím, pre ktoré sú typické daždivé zimy a horúce, suché letá. Najteplejšími mesiacmi sú jún – september, kedy priemerná teplota dosahuje úroveň 30,6 °C.

Taliansko je členom Európskej únie a Shengenského priestoru, v rámci ktorého sa uplatňuje voľný pohyb osôb. Pre vstup do krajiny teda nepotrebujete žiadne víza a postačí vám len platný občiansky preukaz.

Letecké spojenia zo Slovenska:
Bratislava – Rím Ciampino (3x týždenne) – letecká spoločnosť Ryanair

Letecké spojenia z okolitých letísk:
Do Ríma je možné pohodlne letieť aj z blízkej Viedne (Austrian Airlines, Alitalia, Air Berlin, easyJet, FlyNiki, Vueling, Eurowings), Budapešti (Alitalia, Ryanair, Vueling, Wizzair), Prahy (CSA, Alitalia, easyJet, Wizzair, Ryanair, Vueling) alebo Krakova (Ryanair, Alitalia).

Letiská v Ríme

V okolí Ríma sa v súčasnosti nachádzajú dve medzinárodné letiská s pravidelnou leteckou prevádzkou. Väčším je letisko Leonarda da Vinciho, známe taktiež aj ako Fiumicimo a druhým je letisko Ciampino, na ktoré sa počas celého roka lieta pravidelne aj priamo zo Slovenska.

Letisko Leonarda da Vinciho - Fiumicimo

Medzinárodné letisko Leonarda da Vinciho – Fiumicino je hlavným rímskym letiskom vzdialeným od centra 35 kilometrov. Svoju základňu tu má taliansky národný letecký dopravca Alitalia a z hľadiska objemu prevádzky mu patrí 8. miesto v Európe a 36. vo svete. Je napojené na diaľnicu A91 a pred letiskovými terminálmi sa nachádza železničná stanica. Na cestu do centra mesta (hlavná stanica Rome Termini) je možné využiť vlaky Leonardo Express, ktoré premávajú v intervale 15 minút s jazdnou dobou 32 minút. Okrem toho z letiska premávajú aj autobusy hneď niekoľkých rôznych spoločností, napr. sitBusShuttle, TAM Bus, Terravision alebo COTRAL.

Webová stránka letiska: www.adr.it

Letisko Ciampino

Približne 12 kilometrov južne od centra sa nachádza najstaršie rímske letisko, ktorým je Ciampino a dnes už prevažne slúži len nízko-nákladovým leteckým spoločnostiam Ryanair a Wizzair. Dopravu do Ríma zabezpečujú autobusy Terravision (premáva na stanicu Rome Termini), ATRAL (stanica metra Anagnima – červená linka A) alebo ďalších spoločností. Nástupisko autobusov sa nachádza priamo pred letiskovým terminálom.

Webová stránka letiska: www.adr.it


Výhodné letenky do TOP destinácií

EURÓPA

SVET

LONDÝN Veľká Británia NEW YORK USA
BARCELONA Španielsko DUBAJ Spojené arabské emiráty
PARÍŽ Francúzsko BANGKOK Thajsko
RÍM Taliansko SYDNEY Austrália
ATÉNY Grécko MIAMI USA
BRUSEL Belgicko TOKIO Japonsko
ISTANBUL Turecko
MALORKA Španielsko
BERLÍN Nemecko

Hotel / Destinace
Den příjezdu
S
Den odjezdu
S
Vybavení

Speciální nabídkyStravaZemě
Odjezd:
S
Návrat:
S
Délka pobytu
Ubytování

Doprava

Odlet z letiska

Mailinglist

Sem napiště Váš e-mail a my Vám budeme zasílat aktuální nabídky Last Minute.
S H
S H
Cestujúci
Typ letenky

Ak nenájdete letenku podľa Vašich predstáv, obráťte sa na nášho agenta.