Поиск
0905 800 343, 0905 716 338

Cheap flights to London

Londýn

LONDÝN

Londýn - hlavné mesto Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska a jedno z najväčších a najvýznamnejších svetových obchodných centier. Ročne sem zavítajú milióny turistov s cieľom návštevy sídla kráľovskej rodiny – Buckinghamského palácu, historickej budovy parlamentu a slávnych hodín Big Ben. Medzi ďalšie lákadlá patrí most Tower Bridge, Britské Múzeum, Národná Galéria, Katedrála sv. Pavla alebo Londýnske oko, z vrcholu ktorého je impozantný výhľad na rieku Temžu a priľahlé okolie. Londýn žije aj športom, je domovským mestom hneď niekoľkých známych futbalových klubov, ako je Arsenal alebo Chelsea. Štyrikrát bol aj dejiskom letných olympijských hier, naposledy v roku 2012.

Počasie je ovplyvňované miernym oceánskym podnebím s častými zrážkami. Netreba sa ním však odradiť, krásy Londýna sa dajú spoznávať aj hmlistom a daždivom počasí. Mesiace s najvyššou priemernou teplotou (+18,5 °C) sú júl a august.

Veľká Británia je členom Európskej únie, v rámci ktorej sa uplatňuje voľný pohyb osôb. Pre vstup do krajiny teda nepotrebujete žiadne víza a postačí vám len platný občiansky preukaz.


Letecké spojenia zo Slovenska:
Bratislava - Londýn Stansted (10x týždenne) – letecká spoločnosť Ryanair
Poprad–Tatry - Londýn Luton (3x týždenne) – letecká spoločnosť Wizzair
Košice - Londýn Luton (8x týždenne) – letecká spoločnosť Wizzair

Letecké spojenia z okolitých letísk:
Do Londýna je možné pohodlne letieť aj z blízkej Viedne (Austrian Airlines, British Airways, easyJet, Eurowings), Budapešti (British Airways, Ryanair, easyJet, Wizzair, Norwegian), Prahy (CSA, British Airways, Ryanair, easyJet, Wizzair, Smartwings), Krakova (British Airways, Ryanair, easyJet), Brna (Ryanair) a Ostravy (Ryanair).

Letiská v Londýne

V spádovej oblasti Londýna sa nachádza celkovo 6 medzinárodných letísk. Priamo zo Slovenska sa denne lieta na letiská Luton a Stansted, zo susedných krajín (Viedeň, Budapešť a Praha) aj na väčší Heathrow a Gatwick.

Letisko Heathrow

Najväčším a zároveň aj najvýznamnejším londýnskym letiskom je Heathrow. Za minulý rok ním prešlo takmer 75 miliónov cestujúcich, čo ho radí na prvú priečku v Európe a na 6. miesto vo svete. Vďaka širokej ponuke letov je v mnohých prípadoch využívané ako prestupný bod na transkontinentálne lety do celého sveta. Nachádza sa 22 kilometrov západne od centra Londýna. Okrem diaľničnej (M4 a M25) a železničnej siete je napojené aj na metro (modrá linka Piccadilly). Vlaky metra chodia v intervaloch kratších ako 10 minút, vďaka čomu sú takmer bezkonkurenčnou možnosťou dopravy z/na letisko.

Webová stránka letiska: http://www.heathrow.com/

Letisko Gatwick

Letisko Gatwick je druhým najväčším londýnskym letiskom a najrušnejší letiskom na svete s jednou vzletovou a pristávacou dráhou. Vzdialenosť 47 kilometrov do centra mesta ľahko prekonáte po neďalekej diaľnici M23 alebo železnici, ktorej stanica je priamo prepojená s hlavným letiskovým terminálom. Vlaky premávajú každých 15 minút a cesta do srdca Londýna – Victoria Station trvá približne pol hodinu. Možné je využiť aj služby autobusových dopravcov easyBus, National Express alebo Terravision.

Webová stránka letiska: http://www.gatwickairport.com/


Letisko Luton

Letisko Luton sa nachádza 52 kilometrov severne od centra Londýna. Je napojené na diaľnicu M1 a v blízkosti sa nachádza aj železničná stanica Luton Airport Parkway, na ktorú počas dňa premáva letiskový shuttle bus v intervale každých 10 minút. Okrem toho medzi letiskom a centrom Londýna - Victoria Coach Station premávajú denne autobusy troch spoločností (National Express, Green Line a easyBus).

Webová stránka letiska: http://www.london-luton.co.uk/

Letisko Stansted

Ďalším londýnskym letiskom je Stansted. Nachádza sa približne 48 kilometrov severovýchodne od centra Londýna. V blízkosti sa nachádza diaľnica M11 a priamo v letiskovom termináli aj železničná stanica. Vlaky Stansted Express smerom na Londýn - London Liverpool Street premávajú každých 15 minút a cesta trvá približne 47 minút. Využiť môžete aj služby niekoľkých autobusových dopravcov, ktorých nástupište je hneď pred terminálom.

Webová stránka letiska: http://www.stanstedairport.com/


Výhodné letenky do TOP destinácií

EURÓPA

SVET

LONDÝN Veľká Británia NEW YORK USA
BARCELONA Španielsko DUBAJ Spojené arabské emiráty
PARÍŽ Francúzsko BANGKOK Thajsko
RÍM Taliansko SYDNEY Austrália
ATÉNY Grécko MIAMI USA
BRUSEL Belgicko TOKIO Japonsko
ISTANBUL Turecko
MALORKA Španielsko
BERLÍN Nemecko

Отель / назначения
День приезда
S
День отъезда
S
Oборудование

СпецпредложенияДиетаСтрана
Отъезд:
S
Возвращение:
S
Продолжительность пребывания
Проживание

Транспорт

Odlet z letiska

Маилинглист

Пожалуйста, вставьте адрес электронной почты и мы вышлем Вам актуальные предложения в последнюю минуту.
S H
S H
Cestujúci
Typ letenky

Ak nenájdete letenku podľa Vašich predstáv, obráťte sa na nášho agenta.