Поиск
0905 800 343, 0905 716 338

Special offer of flights to Athens

Atény

ATÉNY

Prvé zmienky o meste pochádzajú už z obdobia 1400 rokov pred naším letopočtom, čo z Atén robí jedno z najstarších miest sveta. V staroveku dôležité kultúrne a vzdelávacie centrum, dnes moderné európske hlavné mesto Grécka. Obdivovať môžete starogrécke pamiatky, napr. slávnu aténsku Akropolu – monumentálny komplex stavieb skladajúci sa z Parthenonu a ďalších chrámov, ďalej Hadriánov oblúk, chrám Dia Olympského, divadlo Dionýza alebo najstarší súd na svete Areios Pagos. Netreba zabudnúť ani na návštevu Národného archeologického múzea, najväčšieho v celej krajine. Po vzore starogréckych hier, ktoré sa pôvodne konali v gréckej Olympii sa tu v roku 1896 uskutočnili prvé novodobé olympijské hry. Druhé v poradí a zatiaľ aj posledné sa tu konali v roku 2004.

Podnebie Atén je subtropické stredomorské. Vyznačuje sa horúcimi a suchými letami a zimy bývajú mierne s občasnými zrážkami. Najvyššie priemerné teploty (33,7 °C) sa dosahujú v mesiacoch jún, júl a august.

Grécko je členom Európskej únie a Shengenského priestoru, v rámci ktorého sa uplatňuje voľný pohyb osôb. Pre vstup do krajiny teda nepotrebujete žiadne víza a postačí vám len platný občiansky preukaz.


Letecké spojenia zo Slovenska:
Bratislava – Atény (2x týždenne) – letecká spoločnosť Ryanair

Letecké spojenia z okolitých letísk:
Do Atén je možné pohodlne letieť aj z blízkej Viedne (Austrian Airlines, Aegean Airlines), Budapešti (Ryanair, Aegean Airlines), alebo Prahy (Aegean Airlines).

Letisko v Aténach

Pri letoch do Atén je možné využiť medzinárodné letisko Eleftheriosa Venizelosa, na ktoré sa pravidelne lieta aj priamo z Bratislavy.

Letisko Eleftheriosa Venizelosa

Letisko Eleftheriosa Venizelosa je hlavným a v súčasnosti aj jediným medzinárodným letiskom v oblasti Atén. Nachádza sa 30 kilometrov východne od centra mesta, na ktoré má vynikajúceho dopravné napojenie. Okrem diaľnice č. 62 a železnice je v priestoroch pred letiskovým terminálom aj stanica metra (modrá linka 3). Železničné spojenie zabezpečujú prímestské vlaky so zástavkami na hlavnej aténskej stanici (Athens Central Railway Station – Larissis Station) a v prístave Pireus (Port of Pireaus). Okrem toho je možné využiť aj niekoľko autobusových spojov.

Webová stránka letiska: www.aia.gr


Výhodné letenky do TOP destinácií

EURÓPA

SVET

LONDÝN Veľká Británia NEW YORK USA
BARCELONA Španielsko DUBAJ Spojené arabské emiráty
PARÍŽ Francúzsko BANGKOK Thajsko
RÍM Taliansko SYDNEY Austrália
ATÉNY Grécko MIAMI USA
BRUSEL Belgicko TOKIO Japonsko
ISTANBUL Turecko
MALORKA Španielsko
BERLÍN Nemecko

Отель / назначения
День приезда
S
День отъезда
S
Oборудование

СпецпредложенияДиетаСтрана
Отъезд:
S
Возвращение:
S
Продолжительность пребывания
Проживание

Транспорт

Odlet z letiska

Маилинглист

Пожалуйста, вставьте адрес электронной почты и мы вышлем Вам актуальные предложения в последнюю минуту.
S H
S H
Cestujúci
Typ letenky

Ak nenájdete letenku podľa Vašich predstáv, obráťte sa na nášho agenta.