Wyszukiwanie
0905 800 343, 0905 716 338

Tanie loty do Paryża

Paríž

PARÍŽ

Hlavné mesto Francúzska, významná svetová metropola, ale aj mesto módy. Množstvo historických pamiatok a atrakcií sem pritiahnu milióny turistov ročne. Či už je to svetoznáme múzeum Louvre, ktorého expozície s nevyčísliteľnou umeleckou hodnotou skrývajú slávne obrazy Mona Lisu a Poslednú večeru od Leonarda da Vinciho alebo Katedrála Notre-Dame, Bazilika Sacre Coeur, Víťazný oblúk s prestížnou ulicou Champs-Élysées, moderná štvrť La Défense, Invalidovňa s hrobkou Napoleona alebo najznámejšia parížska dominanta, ktorú nemožno prehliadnuť – 324 metrov vysoká Eiffelova veža. Romantickú atmosféru mesta dotvárajú typické francúzske uličky s kaviarňami, rôzne zákutia a promenády na brehu rieky Seina. V meste sídli aj futbalový klub Paríž Saint-Germain a každoročne sa tu koná aj záverečná etapa Tour de France.

Podnebie Paríža je ovplyvňované severoatlantickým prúdom. Teploty počas roka sú miernejšie s dostatkom zrážok. Najteplejšími mesiacmi sú júl a august, kedy sa priemerná teplota vyšplhá na 25,2 °C.

Francúzsko je členom Európskej únie a Shengenského priestoru, v rámci ktorého sa uplatňuje voľný pohyb osôb. Pre vstup do krajiny teda nepotrebujete žiadne víza a postačí vám len platný občiansky preukaz.


Letecké spojenia zo Slovenska:
Bratislava - Paris Beauvais-Tillé – letecká spoločnosť Ryanair

Letecké spojenia z okolitých letísk:
Do Paríža je možné pohodlne letieť aj z blízkej Viedne (Transavia, Vueling, Air France, NIKI, ...), Krakova (Ryanair, EasyJet, Lufthansa, atď.), Prahy (Transvia, Iberia, Air France, EasyJet, Smartwings,...), alebo Budapešti (Ryanair, Transavia, Easyjet, Air France,...).

Letiská v Paríži

V blízkosti Paríža je niekoľko medzinárodných letísk. Zo Slovenska sa v období apríl – október dostanete niekoľkokrát týždenne priamo na letisko Beauvais-Tillé. Na významnejší Charles de Gaulle a Orly je možné letieť z okolitých krajín.

Letisko Charles de Gaulle

Hlavné parížske letisko Charles de Gaulle, pomenované po slávnom francúzskom generálovi a neskoršom prezidentovi sa nachádza 25 kilometrov severovýchodne od centra mesta. Z hľadiska objemu prevádzky je to druhé najvyťaženejšie letisko v Európe (9. miesto vo svete). Je napojené na diaľnicu A1 a železnicu. Do centra Paríža je možné využiť hneď niekoľko druhov verejnej dopravy. Najrýchlejšou sú vlaky RER modrá linka B (cesta trvá približne 35 minút). Cesta autobusom trvá okolo 1 hodiny - spoločnosť Roissybus (cieľová stanica Paris – Opéra), autobus č. 350 (stanica Gare de l'Est) alebo autobus č. 351 (stanica Nation).

Webová stránka letiska: http://www.parisaeroport.fr/

Letisko Orly

Druhým medzinárodným letiskom v Paríži je letisko Orly. Jeho poloha voči centru je len 13 kilometrov južne. Doprava do centra mesta je možná napr. po diaľnici A 106 autobusmi OrlyBus (cieľová stanica Denfert - Rochereau) alebo autobusmi č. 183 (stanica Porte de Choisy). Druhou alternatívou sú vlaky RER. Na stanicu Pont de Rungis žltej linky C sa z letiska dostanete letiskovými autobusmi „GO C Paris“ a na stanicu Antony modrej linky B letiskovým vláčikom ORLYVAL. Cesta do centra trvá v závislosti od zvolenej dopravy približne 30-35 minút.

Webová stránka letiska: http://www.aeroportsdeparis.fr/


Letisko Beauvais-Tillé

Letisko Beauvais-Tillé je vzdialené od centra Paríža vyše 85 kilometrov. Kvôli nižším letiskovým poplatkom je však veľmi obľúbeným pre mnohých, zväčša nízko-nákladových leteckých dopravcov. Medzi letiskom a parížskou stanicou Porte Maillot premávajú denne autobusy spoločnosti AeroportBeauvais. Odchody aj príchody autobusov sú prispôsobené letovému poriadku. Jednosmerný lístok stojí 17 € a cestá trvá približne 1 hodinu a 15 minút. Lístky si je možné zakúpiť aj online za zvýhodnenú cenu priamo na stránke dopravcu.

Webová stránka letiska: http://www.aeroportbeauvais.com/


Výhodné letenky do TOP destinácií

EURÓPA

SVET

LONDÝN Veľká Británia NEW YORK USA
BARCELONA Španielsko DUBAJ Spojené arabské emiráty
PARÍŽ Francúzsko BANGKOK Thajsko
RÍM Taliansko SYDNEY Austrália
ATÉNY Grécko MIAMI USA
BRUSEL Belgicko TOKIO Japonsko
ISTANBUL Turecko
MALORKA Španielsko
BERLÍN Nemecko

Hotel / Miejscowość
Przyjazd
S
Wyjazd
S
Sprzęt

Oferty specjalneDietaKraju
Wyjazd:
S
Powrót:
S
Długość pobytu
Noclegi

Transport

Odlet z letiska

Mailinglist

Sem napíšte Váš e-mail a my Vám budeme zasielať aktuálne ponuky Last Minute.
S H
S H
Cestujúci
Typ letenky

Ak nenájdete letenku podľa Vašich predstáv, obráťte sa na nášho agenta.