Search
0905 800 343, 0905 716 338

Cheap flights to Sydney

Sydney - Austrália

Sydney

Najväčšie mesto v Austrálii, ktoré je zároveň aj hlavným mestom austrálskeho štátu Nový Južný Wales. V súčasnosti patrí medzi najvyhľadávanejšie destinácie vo svete. Vďačí za to nielen prekrásnemu východnému pobrežiu Austrálie s desiatkami pláží, prijateľnému podnebiu, ale aj vyspelému cestovnému ruchu. Medzi najznámejšie atrakcie mesta patrí ikonická budova Opery v Sydney, 309 metrov vysoká Sydney Tower, obchodné centrum Queen Victoria Building, historická budova radnice alebo most Harbor Bridge, ktorý sa klenie ponad najväčší prírodný prístav na svete Port Jackson. Vyhľadávané sú aj pláže Bondi a Maroubra Beach a takisto aj mestský park Hyde Park s Archibaldovou fontánou a neďalekou Katedrálou sv. Márie.

Sydney sa nachádza v oblasti s vlhkým subtropickým podnebím, ktoré sa vyznačuje teplými letami a studenými zimami. Zrážky sú počas roka rovnomerne rozložené. Najvyššie denné teploty sú počas „letných“ mesiacov december až február, kedy priemerná teplota dosahuje 25,8 °C.

Občania SR cestujúci na turistickú alebo obchodnú návštevu (konferencia, rokovanie) môžu zjednodušenou cestou získať bezplatné vízum elektronickou formou na webovej stránke Austrálskeho migračného programu s platnosťou pobytu max. 3 mesiace v priebehu 12 mesiacov, ktoré umožňuje opakovane vstúpiť a vystúpiť z austrálskeho územia. Platnosť cestovného pasu musí byť minimálne 6 mesiacov po plánovanom odchode z krajiny. Pre viac informácií odporúčame navštíviť stránky ministerstva zahraničných vecí.


Letecké spojenia:
Do Sydney je možné letieť priamo alebo s prestupom z letísk vo Viedni (napr. AirBerlin, Emirates, Austrian, Asiana Airlines), Budapešti (napr. Etihad, Air China, Qatar Airways), Prahe (napr. Lufthansa, Korean Air, China Airlines), Košiciach (Austrian, ČSA, Turkish Airlines), alebo v Krakove (napr. KLM, British Airways).

Letisko v Sydney

V okolí Sydney sa nachádza len medzinárodné letisko Kingsforda Smitha, pomenované po slávnom priekopníkovi letectva.

Letisko Sydney - Kingsford Smith

Medzinárodné letisko Sydney - Kingsford Smith leží 8 kilometrov južne od centra Sydney. Skladá sa z troch terminálov – medzinárodného Terminálu 1 a Terminálov 2 a 3 pre vnútroštátne lety. V ich priestoroch sa nachádzajú stanice zelenej linky metra, ktorou je letisko napojené na sieť metra v celom meste. Vlaky metra premávajú v intervaloch kratších ako 10 minút a v centre, konkrétne pri Sydney Town Hall ste už za necelú polhodinu. Na stanicu Bondi Junction sa zas z letiska napríklad dostanete aj autobusom č. 400.
Samozrejmosťou sú aj taxislužby, shuttle busy a požičovne automobilov.

Webová stránka letiska: www.sydneyairport.com.au


Výhodné letenky do TOP destinácií

EURÓPA

SVET

LONDÝN Veľká Británia NEW YORK USA
BARCELONA Španielsko DUBAJ Spojené arabské emiráty
PARÍŽ Francúzsko BANGKOK Thajsko
RÍM Taliansko SYDNEY Austrália
ATÉNY Grécko MIAMI USA
BRUSEL Belgicko TOKIO Japonsko
ISTANBUL Turecko
MALORKA Španielsko
BERLÍN Nemecko

Hotel / Destination
Arrival
S
Departure
S
Equipment

Special offersDietCountry
Departure:
S
Return:
S
Length of stay
Accommodation

Transport

Odlet z letiska

Mailinglist

Write here your e-mail for getting Last Minute newsletters
S H
S H
Cestujúci
Typ letenky

Ak nenájdete letenku podľa Vašich predstáv, obráťte sa na nášho agenta.