Vyhľadávanie
0915 841 792

First Minute 2020

First Minute 2020

Letné dovolenky pri mori za najlepšie ceny


GRÉCKO


Grécko – jedna krajina, desiatky možností. Či už ste fanúšikom pieskových alebo kamienkových pláží, každý si nájdete to svoje. Dovolenku môžete okoreniť výletmi, turistikou alebo aj poznaním. Dejiny krajiny dokumentujú bohaté pozostatky minojskej civilizácie, antické pamiatky aj romantické kláštory. Z tohto dôvodu je Grécko dlhodobo najobľúbenejšia dovolenková destinácia. Na výber máte z mnohých ostrovov, ale aj históriou opradenú pevninu. Každý z ostrovov má svoju jedinečnú atmosféru aj špecifickú kultúru. Grécke pláže, ktoré obmývajú tri moria: Jónske, Lybijské a Egejské, sú považované za najkrajšie v Európe. Slnko na ne svieti až 300 dní v roku.NAJ lokality:
Veľkonočný Rím

Kréta

Najväčší a najjužnejši grécky ostrov v Stredozemnom mori. Považuje sa za kolísku európskej civilizácie – bol centrom Minojskej civilizácie. Podnebie na ostrove je subtropické, typicky stredomorské. Dlhé leto býva teplé a suché (máj – október. So svojimi približne 300 slnečnými dňami patrí Kréta k najslnečnejším ostrovom Stredomoria.

Pláže: Elafonisi, Balos, Preveli, Vai
Pamiatky: Mínojský palác Knososs
Čo zažiť: lodný výlet na Santorini


Rhodos

Rhodos je najväčší ostrov v súostroví Dodekanes v Egejskom mori a štvrtý najväčší grécky ostrov. Pre svoju bohatú históriu a prírodné krásy patrí k najvyhľadávanejším turistickým cieľom v Európe. Stál tu aj Rodský kolos, jeden zo siedmich divov starovekého sveta, ktorý v roku 225 pred Kr. zničilo zemetrasenie.

Pláže: Anthony Quinn Bay, Ladiko Bay, Tsampika, Prasonisi
Pamiatky: Lindos, hlavné mesto Rhodos
Čo zažiť: Údolie motýľov


Francúzska Riviéra

Zakynthos

Tretí najväčší zo skupiny Iónskych ostrovov. Malebné príroda, krásne pláže a divoké scenériie už v dávnej minulosti očarili nielen gréckych bohov. K najkrajším scenériám ostrova patrí nepochybne pláž stroskotancov Navagio.

Pláže: Navagio, Gerakas Beach, Banana Beach
Pamiatky: hlavné mesto Zakynthos - pamiatky boli zničené zemetrasením
Čo zažiť: plávanie s korytnačkami caretta-carettaTALIANSKO


Taliansko – Amore mio. Čo už znie sladšie. Ešte aj diabetik by sa zaľúbil. Taliani to vedia po všetkých stránkach: ak je vašou láskou a vášňou architektúra, história, prírodné krásy alebo jedlo, ste na správnom mieste. Zaľúbenie nájdete všade, aj v miestnej kaviarničke s výhľadom na Etnu, s voňajúcim ristretto-m v ruke a lahodným tiramisu v ústach. Nadobudnuté kalórie môžete vybehať na nákupoch. Príďte sa zaľúbiť.


Hotel SIVA

Sardínia

Sardínia je druhý najväčší ostrov v Stredozemnom mori. Je 270 km dlhý od severu k juhu a 145 km široký od západu na východ. Pobrežie Sardínie je dlhé takmer dvetisíc kilometrov a je pomerne rôznorodé. Striedajú sa vysoké skalnaté úseky s relatívne rovnými úsekmi pobrežia s nádhernými piesočnatými plážami. Sardínia je často nazývaná aj Karibik Európy.

Pláže: Cala Luna, La Cinta, La Pelosa
Pamiatky: Cagliari
Čo zažiť: Prístav Porto Cervo, Costa Smeralda, La MadalenaŠPANIELSKO


Španielsko – ohnivé flamenco, výnimočná architektúra s maurskými vplyvmi, srdeční ľudia a jedinečná gastronómia. To tvorí ten správny pomer ingrediencií pre skvelú dovolenku. Či už si vyberiete pevninu alebo sa vydáte napr. na niektorý z Baleárskych ostrovov - Malorku, zohreje vás horúce španielske slnko. Práve na Malorke sa snúbi oddych s aktívnou dovolenkou na bicykli, koni alebo s tenisovou raketou v akadémii Rafaela Nadala.

Hotel SIVA

Malorka

Malorka je najväčší z Baleárskych ostrovov ležiaci v Stredozemnom mori na východ od Pyrenejského polostrova. Výborné služby, rôznorodá krajina, príjemné podnebie, čisté more, upravené piesočnaté pláže a nekonečné možnosti vyžitia sú lákadlom pre mnohých turistov z celého sveta.

Pláže: Sa Calobra, Cala Figuera, Formentor Beach, Es Trenc
Pamiatky: La Seu Cathedral, Valldemossa
Čo zažiť: Palma Aquarium, jaskyňa Porto CristoHotel Royal Decameron - Boa Vista, Kapverdy

Andalúzia

Španielsko krajina známa historickými pamiatkami, zábavou v rytme flamenca a bohatou gastronómiou. Tvorí most medzi Európou a Afrikou a kombinuje európske tradície s maurskou kultúrou. Krajina, kde tradičné katedrály susedia s modernou architektúrou, je charakteristickáá vyváženosťou starého s novým.

Pláže: Playa de Cabo de Gata, Playa de Los Muertos
Pamiatky: Granada s pevnosťou Alhambra, Ronda
Čo zažiť: GibraltarBULHARSKO


Bulharsko nie je len zábava a nočný život v rušných letoviskách. Tie sa striedajú s malebnými historickými mestečkami, pamiatkami UNESCO. Človek je však aj športom živý a to dosvedčia aj delfíny vo varnenskom delfináriu, s ktorými si môžete zaplávať. Príjemné letné večery vám ozvláštnia mnohé festivaly, počas ktorých spoznáte slovanskú kultúru ovplyvnenú orientom a pravú dovolenkovú atmosféru zažijete pri posedení s priateľmi v „mechane“. Skrátka všetko poruke za rozumnú cenu! 

Hotel / Destinácia
Deň príchodu
S
Deň odchodu
S
Vybavenie

Špeciálne ponukyStrava
Krajina
Odchod:
S
Návrat:
S
Dlžka pobytu
Ubytovanie

Doprava

Odlet z letiska

Mailinglist

Sem napíšte Váš e-mail a my Vám budeme zasielať aktuálne ponuky Last Minute.
S H
S H
Cestujúci
Typ letenky

Ak nenájdete letenku podľa Vašich predstáv, obráťte sa na nášho agenta.